MARKA ÖYKÜSÜ

2011 yılında ahşabın ustalığı ve zanaatiyle ilgilenen ve mobilya üretimine geçmeden önce; ayak, kasa, parça üretimi gibi aksamlarla ilgili çalışmalar yapan Orix, sektöründe yakalamış olduğu network ve üretim kültürünü mobilya üretimine entegre ederek yepyeni bir markanın temellerini attı. İsmini doğada evini büyük bir titizlikle ve özveriyle, deyim yerindeyse ilmek ilmek ören Orix kuşundan alan bu genç marka, kendine ait üç mağazasıyla birlikte hızla büyüyerek Türkiye’nin 60’dan fazla bölgesine ve Afrika, Arap Yarımadası, Asya ve Balkanlar’a kadar uzanan global bir ağ oluşturup kalitesini ve tecrübesini taşımayı başarmıştır.

Orix; kurum kültüründeki çizgisi, tasarım kalitesindeki yenilikçi yaklaşımları ve %100 Türkiye sermayesiyle büyüyen, katma değer üreten bir marka olmanın vermiş olduğu özgüvenle, geleceğin trendlerini dünden belirlemek için çalışıyor.

HAKKIMIZDA

2011 yılında; mobilya ayağı, kasa ve teknik parçaların üretimine başlayan Orix, sektöründe yakaladığı hızlı ivme ile birlikte mobilya üretimine geçerek tasarımlarıyla adından söz ettirmeye başladı. Bu yükselişin sonrasında azim ve daha iyiye ulaşma gayesi barındıran Orix, ARGE çalışmaları ve tasarım trendlerine hakim kadrosuyla sektörün dinamiklerini değiştiren bir alt yapıyı benimsiyor. Orix, 4300 m2’lik entegre tesisinde üretimini gerçekleştirmekle beraber; ahşap, aksesuar, boyahane, montaj, ambalaj imalathanelerini kendi bünyesinde bulundurmaktadır. Orix, %100 Türk sermayesiyle kurulmuş ve ürünlerinin tamamı Türkiye’de üretilmektedir.

“Özgür Alanlarlarda Özgün Tasarımlar” mottosuyla kendini mobilyacı olarak değil, yaşam alanı mimarı olarak konumlandıran Orix; misafiri olduğu her evde, bireylerin kendini evinde hissetmesini sağlayacak tarzda bir üretim felsefesi benimsiyor.

MİSYON

İnsanların yaşamlarını zenginleştiren ve misafirlerimizin tarzını yansıtan yaşam alanları yaratarak sosyal refaha katkıda bulunan yenilikçi tasarımlar sunmak, temel hedeflerimizin başında gelmektedir. Üretim disiplini ve trend takibiyle, Türkiye mobilyasının katma değer sağlayan bir değerler bütünü olmayı da şirketimizin marka yolculuğunun belirleyici hatları olması gerektiğine inanıyoruz. Yaşam alanlarındaki her bir detayı önemseyen, misafirlerimizin memnuniyetini önceleyen yaklaşımıyla Orix, tüm çözüm ortakları için yepyeni bir dünya inşa etmeyi hedefliyor.

VİZYON

“Yaşamak yetmez, ‘layığıyla yaşamak’ gerekir!”

İçerisinde bulunduğumuz bilgi iletişimi çağında markamızın yaşam alanlarına dokunan tasarımları üretmesi için öncelikli olarak arayışta olması gerektiğine inanıyoruz. Bir soruna dair uzun ömürlü çözümler üretebilmek, inovatif ve fonksiyonel olmak, aynı zamanda da konforlu bir deneyim sunmak için çalışıyor ve misafirlerimizin, iş ortaklarımızın memnuniyetini; bizimle birlikte bu yolda tüm imkanlarını seferber eden çalışanlarımıza ithaf ediyoruz. Yaşamanın yalnızca hırsların, fiziksel ihtiyaçların ve kazanmanın ötesinde bir deneyim olduğunu düşünüyor, layığıyla yaşamanın bireysel motivasyonundaki gücüne inanıyoruz. Çünkü Orix olarak yaşamanın değil; layığıyla yaşamanın temel bir gaye olduğuna düşünüyoruz. Bizler de bu bakış açımıza uygun bir üretim ve tasarım felsefesi benimsiyoruz.