“Doğanın diliyle her şey konuşulabilir!” – Antoni Gaudí

2011 yılında ahşabın ustalığı ve zanaatiyle ilgilenen ve mobilya üretimine geçmeden önce; ayak, kasa, parça üretimi gibi aksamlarla ilgili çalışmalar yapan Orix, sektöründe yakalamış olduğu network ve üretim kültürünü mobilya üretimine entegre ederek yepyeni bir markanın temellerini attı. İsmini doğada evini büyük bir titizlikle ve özveriyle, deyim yerindeyse ilmek ilmek ören Orix kuşundan alan bu genç marka, kendine ait üç mağazasıyla birlikte hızla büyüyerek Türkiye’nin 60’dan fazla bölgesine ve Afrika, Arap Yarımadası, Asya ve Balkanlar’a kadar uzanan global bir ağ oluşturup kalitesini ve tecrübesini taşımayı başarmıştır.

Orix; kurum kültüründeki çizgisi, tasarım kalitesindeki yenilikçi yaklaşımları ve %100 Türkiye sermayesiyle büyüyen, katma değer üreten bir marka olmanın vermiş olduğu özgüvenle, geleceğin trendlerini dünden belirlemek için çalışıyor.

 Bir markanın temelinde özgün tasarım ve kalite ile birlikte odağında müşteri deneyimlerini olmasına inanan Orix, genç ve dinamik yapısıyla, tasarımlarıyla, Ar-Ge çalışmalarıyla, çağın gerekliliğini yakalayarak katma değerli ürünler üretmekte. Faaliyetlerine 2011 yılında başlayan Orix, ilk olarak mobilya aksanları (ayak, kasa), daha sonrasında tamamlayıcı ürünler üretip, sahip olduğu vizyonu ile kısa zamanda sektörde ivme yakalayarak ev mobilyaları üretmeye başladı. Sektörde önemli üreticiler arasına giren Orix, özgün tasarımları, kalite anlayışı ve farklı deneyimler sunarak ülkemizde ve dünyada lider ve saygın bir marka olmasının hedefini benimsemektedir.

Bu hedefler doğrultusunda yürüyen Orix, şirketler grubu haline gelerek, Orix Metal İşleme Merkezi, Orix Form Papel Üretimi ve Orix Mobilya Üretim fabrikası olarak bütün üretim süreçlerini bünyesinde taşıyarak hız ve kaliteden ödün vermemektedir.

 Bursa ilinin İnegöl ilçesinde bulunan Orix, toplamda 26.000 m2 kapalı alanda 300 çalışanı ile hizmet vermektedir. Yurtiçinde 10 showroom ve 45 satış noktası, yurtdışında 51 ülkede satış noktaları ve 5 showroomu bulunmaktadır.

Kaliteli Ürün, doğadan esinlenen ürünlerde yalınlık, sadelik, kimseye benzemeyen kendine özgü ve kaliteli tasarımlar… Tasarımda öncü, trend belirleyici ve kişiye özel ürün üreten yüksek kalitede bir Türkiye markasıyız.

İnsanların yaşamlarını zenginleştiren ve misafirlerimizin tarzını yansıtan yaşam alanları yaratarak sosyal refaha katkıda bulunan yenilikçi tasarımlar sunmak, temel hedeflerimizin başında gelmektedir. Üretim disiplini ve trend takibiyle, Türkiye mobilyasının katma değer sağlayan bir değerler bütünü olmayı da şirketimizin marka yolculuğunun belirleyici hatları olması gerektiğine inanıyoruz. Yaşam alanlarındaki her bir detayı önemseyen, misafirlerimizin memnuniyetini önceleyen yaklaşımıyla Orix, tüm çözüm ortakları için yepyeni bir dünya inşa etmeyi hedefliyor.

“Yaşamak yetmez, ‘layığıyla yaşamak’ gerekir!”

İçerisinde bulunduğumuz bilgi iletişimi çağında markamızın yaşam alanlarına dokunan tasarımları üretmesi için öncelikli olarak arayışta olması gerektiğine inanıyoruz. Bir soruna dair uzun ömürlü çözümler üretebilmek, inovatif ve fonksiyonel olmak, aynı zamanda da konforlu bir deneyim sunmak için çalışıyor ve misafirlerimizin, iş ortaklarımızın memnuniyetini; bizimle birlikte bu yolda tüm imkanlarını seferber eden çalışanlarımıza ithaf ediyoruz. Yaşamanın yalnızca hırsların, fiziksel ihtiyaçların ve kazanmanın ötesinde bir deneyim olduğunu düşünüyor, layığıyla yaşamanın bireysel motivasyonundaki gücüne inanıyoruz. Çünkü Orix olarak yaşamanın değil; layığıyla yaşamanın temel bir gaye olduğuna düşünüyoruz. Bizler de bu bakış açımıza uygun bir üretim ve tasarım felsefesi benimsiyoruz.