Yataklı Bazalı köşe takımı | Orix Home

Modern Ev Dekorasyonlarının Yıldızı: Köşe Koltuk Takımları

Estetik salon dekorasyonlarının en özel parçaları arasındaki köşe koltuk takımları, son yıllarda farklı fonksiyonel özellikleri sayesinde büyük bir kitlenin ilk tercihleri arasında olmaya devam ediyor. Yaşam alanlarını modernize eden köşe koltuklar, mobilya modasına uygun şekilde şekilleniyor ve ihtiyaçlar doğrultusunda tasarlanıyor. Kalite standartlarında üretilen mobilyalar tercih edildiğinde ise kusursuz bir kullanım sağlıyor. Köşe koltuk modelleri, geniş oturum alanları ve farklı modüler parçaları sayesinde oturma odaları ve salonların yıldız mobilyalarından oluyor. Hem rahatlık hem de şıklık isteyenler, bu özel tasarımlar ile hayalindeki dekorasyona hızlı bir şekilde ulaşıyor. Köşe koltuk takımlarına şans vermiş olmanın pek çok avantajı bulunuyor. Şık bir dekorasyon gerçekleştirmek, rahatlığı ön plana çıkarmak ya da fonksiyonel bir kullanım hayal ediyor olabilirsiniz. Modern köşe takımları ile yaşam alanınıza maksimum kalite, maksimum konfor dahil etmek için OrixHome yanınızda!

Hem Minimalist Hem Şık!

Her kullanıcı, farklı bir dekorasyon hayal edebilir. Bir yandan şıklığın hakim olduğu, diğer yandan minimalist ve sadeliğin ön plana çıktığı yaşam alanları için köşe koltuklar tercih edilmektedir. Köşe koltuklar, tasarım açısında pek çok alternatifi bulabileceğiniz mobilyalardır. Farklı tarza sahip bu özel tasarımlarda kumaş seçenekleri bulunmaktadır. Beğendiğiniz modelin kumaşında ve renginde değişiklik yapmanız mümkündür. Ayrıca istediğiniz kombinasyonlarda tercih edebilirsiniz. Köşe koltuk takımlarının modüler parçalarında değişiklik yapmak, dilediğiniz dekorasyona da zemin hazırlar. Ayrıca bu sayede hem büyük hem de küçük salonlar için rahatlıkla tercih edilebilir. Yaşam alanınızda doğal bir görünüm elde etmek istiyorsanız minimalist dekorasyon fikrini hayata geçirebilirsiniz. Dinlenme modülüne sahip tasarımlar ile gün boyu konfor seviyenizi koruyabilir, yaşam alanınızı göz yoran her detaydan arındırabilirsiniz. Küçük salonlar için sık sık tercih edilen köşe koltuk modelleri, büyük salonların da gözdesi olmaya devam ediyor. Eğer göz alıcı bir dekorasyon fikrine sıcak bakıyorsanız birbirinden şık modellere evinizde yer açabilirsiniz. Köşe koltuklar; bir yandan şık, diğer yandan minimalist dekorasyon fikirlerini hayata geçirebileceğiniz özel tasarımlardır.

Siyah L koltuk | Orix HomeKalite ve Konfor Bir Arada!

Oturma grupları alırken dikkat edilmesi gereken önemli unsurlar vardır. Tercih edilen takımın imalatında kullanılan tüm malzemeler, kalite standartlarını ve konfor seviyesini belirler. Köşe takımları, diğer koltuk takımı modelleri gibi rahatlığı ön plana çıkaran tasarımlardır. Ayrıca fonksiyonel özellikleri sayesinde ergonomik bir kullanım sunar. Köşe takımlarının bu denli tercih edilmesinin en önemli nedenleri; birinci sınıf malzemelerin birbirinden şık tasarımlara eşlik ediyor olmasıdır. Sünger yapıları, kumaş türleri ve sağlam iskelet yapıları ile senelerde dekorasyonlara eşlik eder. Ayrıca yeniliğini korur. Pek çok tasarımda ayak ve sırt mekanizması bulunmaktadır. Böylece konfor seviyenizi dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Evinizde rahat bir alan yaratmak istiyorsanız mekanizmalı modellere öncelik tanıyın.

Köşe Takımı Seçiminde Bunlara Dikkat!

  • Alana uygun seçimler, köşe koltuk takımlarının en doğru şekilde kullanılmasına olanak sağlar. Karar vermeden önce köşe koltuk modelini kullanacağınız alanın ölçüleri hakkında bilgi edinin. Böylece beğendiğiniz modeldeki en doğru modüler parçaları bir araya getirebilirsiniz.
  • Sağlam bir iskelet yapısına sahip olan mobilyalar, ev için yapılan en iyi yatırımlardır. 
  • Tercih edeceğiniz mobilyanın kumaş türü, ürünün ömrünü belirleyen unsurlardan biridir. Kumaşın kolay siliniyor olması ve leke tutmamasına özen gösterin. Hızlı yıpranmalar karşısında dayanıklı olan takımlar, dekorasyonunuzu uzun yıllar kullanmanıza olanak sağlar.
  • İhtiyaçlarınız doğrultusunda karar verin. Bir oturma grubundan istediğiniz özellikleri iyi belirleyin. Aradığınız en önemli nokta konfor ise mekanizmalı köşe koltuk takımlarına öncelik tanıyın. Yatak olabilen tasarımlar ise evinizde ekstra bir uyku alanına sahip olmanızı kolaylaştırır.

Konfor ve Kaliteyi Evinize Taşıyın: Koltuk Takımı Modelleri

Koltuk takımları, salon dekorasyonlarında söz sahibi olan en önemli mobilyalardır. Ev sahibinin ruhunu ve kişiliğini yansıtabileceği sayısız seçeneğin yer aldığı koltuk takımı modelleri, modern mobilya modasının son trendlerine göre şekillenmeye devam ediyor. Her yıl yenilenen tasarımlar, farklı fonksiyonel özellikler ile destekleniyor ve her kullanıcının ihtiyaçlarına hızla cevap veriyor. Sağlam bir iskelet yapısına sahip, kaliteli malzemeler ile desteklenen oturma gruplarının verdiği konfor, yaşam alanlarındaki rahatlığı ön plana çıkarır ve uzun vadeli bir deneyimi evinize taşır. Koltuk takımlarından beklenen en önemli özelliklerden biri de kumaş yapısıdır. Kumaşlar, koltuk tasarımını belirli ölçüde gözler önüne serse de yapısal olarak dayanıklılığı önemlidir. Kısacası her detayı özenle düşünülmüş ve kullanmaktan keyif alacağın pek çok alternatifi rahatlıkla değerlendirebilir, yeni dekorasyon fikrini hızlı bir şekilde hayata geçirebilirsin. Salon dekorasyonunda zamansız bir etki bırakmak istiyor musun? Yıllardır kullandığın salon tasarımını daha şık ya da daha sade unsurlar ile baştan yaratmaya mı ihtiyacın var? Hayata geçirmek istediğin dekorasyon unsurlarında neler olması gerektiğine karar vermek için en doğru soruları cevaplamanın vakti geldi. OrixHome’un birbirinden şık ve kaliteli oturma grupları ile hayallerinin çok ötesinde bir salon dekorasyonuna hemen sahip olabilirsin. 

Şıklığı Yakalayacağınız En İdeal Koltuk Takımı Modelleri

Hayatının her noktasında şık detayları görmek hoşuna gidiyorsa içindeki gerçek seni yansıtacağın birbirinden şık oturma gruplarını değerlendirebilirsin. Hem ihtişamlı hem de konforun üst düzeyde olduğu salon dekorasyonları için tercih edilebilecek en ideal mobilyalardan biri chester koltuk takımlarıdır. Geçmişin günümüz modası ile harmanlandığı chesterfield koltuk takımı modellerinin çıkış noktası, iş adamları ve politikacılardır. 1600’lü yıllarda iş adamları için hem konforlu hem de kıyafetlerinin kırışmayacağı ideal bir oturma alanı olarak üretilen bu özel tasarımlar, günümüzdeki popülerliğini hâlâ koruyor. Hatta son dönemlerde yeni evli çiftlerin en çok tercih ettiği mobilyalar arasında olmaya devam ediyor. Kapitone düğmeli sırt ve kol detayları ile şıklığın gözler önüne serildiği chester koltuk modelleri, farklı renk ve kumaş seçeneklerine sahip. Geniş yelpazesi sayesinde her kullanıcı için yeni bir hikâye yazmaya hazır. Şıklığı, mobilya seçimine yansıtmak için en ideal oturma gruplarından bir diğeri ise klasik koltuk takımlarıdır. Klasik çizgilerin göz alıcı detaylar ile taçlandığı oturma gruplarını son trend salon dekorasyonlarında sık sık görmek mümkün. Üstelik istenilen her ihtiyaca uygun bir model bulmak da oldukça kolay. Seçimini iyi belirle ve seni yansıtan özel bir koltuk takımı modeli ile yaşam alanına ruhunu yansıt.

Sade Salon Dekorasyonu İçin Modern Köşe Koltuklar

Köşe koltuk takımları, modern mobilya modasını yansıtan birbirinden farklı tasarımları ile yeni kullanıcılarını bekliyor. Yaşam alanında sakinlik, sadelik ve zarafet istiyorsan köşe koltuk modellerini tercih edebilirsin. Köşe koltuklar, farklı modüler parçaları ile hem geniş hem de dar salonlar için ideal bir kullanım sunuyor. Sipariş sırasında salon ya da oturma odası ölçülerine uygun şekilde karar verebileceğin köşe oturma grupları, fonksiyonel kullanımı sayesinde büyük bir kitlenin de ilk tercihleri arasında olan özel mobilyalardır. Sehpa modülleri, dinlenme modülleri ile zenginleşen ve tek bir hareket ile ekstra yatak olabilen bu tasarımlar, teknolojinin gelişmesi ile artık daha konforlu bir kullanım sunuyor. Konforuna düşkün bir kullanıcıysan; bluetooth, ses sistemi ve şarj girişli modellere öncelik tanıyabilirsin. Ayrıca renk ve kumaş alternatiflerinden dilediğini tercih etme özgürlüğüne sahipsin.

Koltuk Takımı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

  • Koltuk takımları, maalesef ki sürekli değişen mobilyalar değildir. Seçim aşamasında ayrı bir özen ister. Salon dekorasyonunu uzun vadeli kullanmak için kaliteli malzemelerden üretilmiş ve sağlıklı maddelerin kullanıldığı bir seçim yapmalısın. 
  • Oturum minderinin kalitesi, oturma grubunun ömrünü belirleyen en önemli faktörlerden biridir. Minderin DNS değerinin aralığı ve sünger kalitesi hakkında bilgi sahibi olmadan mobilya tercihinde bulunma! Aksi halde konforuna hitap etmeyen bir seçim yapmış olmanın üzücü sonucu ile karşı karşıya kalabilirsin.
  • Kumaşlar, koltuk takımı modellerinin tarzını ve tasarımını doğrudan etkiler. Sürekli temas edilen ilk nokta olması nedeniyle kumaş kalitesine özen göster. Sürekli bir şeyler atıştırırken koltukta oturup, tv izlemeye bayılıyorsan bir şeylerin dökülme ihtimali ile sık sık karşılaşabilirsin. Kumaşın leke tutmaması ve hemen silinebilir olması bu noktada oldukça önemlidir. 
  • Salon ölçülerine göre yapılan mobilya seçimleri, senelerce kullanmaktan keyif alacağın bir yaşam alanına sahip olmanı kolaylaştırır. Tercih ettiğin mobilyalar, her ne kadar tarzına hitap etse de salona büyük ya da küçük gelen bir mobilya seçmek, estetik açıdan kötü bir görünüme sebebiyet verebilir. Alışveriş sırasında koltuk takımını kullanacağın alanı mutlaka ölçmelisin. Koltuk takımlarında yer alan parçaları sipariş sırasında değiştirme imkânın bulunuyor. Bu noktada karar vermen gereken ilk aşama, salona uygun bir takım kombinasyonu seçiminde bulunman olacak.