Blog

Ahşabın Zarif Sıcaklığıyla Doğayı Evinize Taşıyın!

Sıcak ve samimi bir yaşam alanına sahip olmak, içinde kendinizi huzurlu hissedeceğiniz bir ortam yaratır. Evinizde zaman geçirdiğiniz her andan büyük bir keyif almanızı sağlar. Her yıl yenilenen mobilya modasında, değişmeyen ve eskimeyen detaylar vardır. Geçmişten günümüze modanın geride bırakamadığı ahşap mobilyalar gibi… Son yıllarda yaşanan pandeminin etkisi ile evde geçen vakitler gittikçe uzadı. Bu durum mobilya modasını doğrudan etkileyen önemli bir süreç doğurdu. Daha doğal, daha samimi ve daha ferah ev dekorasyonları ön plana çıktı. Evini yenilemek isteyenler, ahşap mobilyalar ile yaşam alanlarına büyük bir tazelik getirdi. Yeni bir ev dekore etmek ya da evinizdeki mobilyaları değiştirmek istiyorsanız, ahşap mobilyaların başrolde olduğu ve zaman geçirmekten keyif alacağınız bir dekorasyon gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. OrixHome ailesi olarak birinci sınıf kalitenin özel tasarımlar ile birleştiği mobilyaları sizlere sunmaya devam ediyoruz.

Oturma Gruplarında Ahşap Detaylar

Salon ve oturma odalarının en temel mobilyaları arasındaki koltuk takımı modellerinin pek çoğunda, ahşabın gücünü görmek mümkün. Hem köşe takımları hem de koltuk takımları, ahşap malzemenin kullanıldığı ayaklar ile tamamlanıyor ve doğallığını hiç kaybetmeyen mobilyalara dönüşüyor. Üstelik sadece ayak yapılarında değil, aynı zamanda takımların kol kısımlarında da ahşap malzemenin kullanıldığı modeller bulunuyor. Modern ve klasik başta olmak üzere farklı tasarımlardaki mobilyalar ile ahşabın doğallığını yansıtabileceğiniz bir yaşam alanı inşa edebilirsiniz.

Yemek Odası Takımında Ahşabın Gücü!

Yemek odası takımları, salon dekorasyonundaki yerini koruyan başlıca mobilyalardır. Geniş salonların bir kısmı için ayrılan bu tasarımlar; konsol, masa ve sandalyelerden oluşuyor. Takım içeriği ise kullanıcının isteğine uygun şekilde değiştirilebiliyor. Ahşap malzemenin çok yakıştığı yemek odaları, birbirinden farklı tarzları ile her zevke hitap eden mobilyalar haline dönüşüyor. Ahşap masalara, ahşap ayaklı sandalyeler dahil oluyor ve konsol tasarımları da ev dekorasyonlarına en uyumlu hali ile eşlik ediyor. Ahşap dekorasyon düzenlemesine gitmenin en güzel yanlarından biri, kullandığınız mobilyalardaki renk aralığında dilediğiniz gibi özgür olmak. Örneğin; yemek odası takımlarındaki ahşap sandalyelerin kumaş rengini dilediğiniz gibi tercih edebilirsiniz. Ahşap malzemeden üretilen mobilyalar, her rengin rahatça kullanılmasına olanak sağlar. Bu özelliği sayesinde pek çok dekorasyon fikri hayata geçirilir.

Tamamlayıcı Ürünler İle Dekorasyonu Kusursuzlaştırın!

Hem fonksiyonel hem de kalite standartlarında bir dekorasyon hayata geçirmek için yardımcı ürünlerden yararlanın. Tamamlayıcı ürünler, bir yaşam alanı dekore ederken ortamı en ideal şekilde kullanmanıza olanak sağlar. Örneğin; her salon, diğer mobilyalar ile uyumlu bir orta sehpa ile taçlandırılmalıdır. Misafir ağırlamayı seven ev sahipleri ise yaşam alanları için en uygun yan sehpa modellerine sahip olmalıdır. Ahşap ev dekorasyonu hayata geçirmek ve yaşam alanınızda çarpıcı bir doğallığa yer vermek istiyorsanız ahşap malzemeden üretilen yan sehpa ve orta sehpaları tercih edebilirsiniz. Yan sehpa ve orta sehpalar, geniş bir tasarım yelpazesine sahiptir. Yuvarlak, kare ve dikdörtgen gibi çeşitli geometrik şekillerde üretilen tasarımlara kolayca ulaşabilirsiniz. Bu tasarımlar, ahşap kalitesi sayesinde uzun seneler evinizde yer verebileceğiniz ürünler arasındadır. Ahşap ev dekorasyonlarında yer verebileceğiniz diğer yardımcı ürünler arasında çiçeklik modelleri bulunmaktadır. Saksı bitkilerinizin doğal etkisini ahşap çiçeklikler ile bütünleştirmek, yaşam alanınızı daha canlı ve keyifli hale getirecektir.

Ahşap Mobilya Tercihinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ahşap mobilya seçiminde dikkat edilmesi gereken önemli faktörler vardır. Uzun vadeli kullanım sunan ve yeniliğini her daim koruyan bir tercih yapmak için birkaç noktaya dikkat edin.

  • Kaliteli bir işçilik önceliğiniz olsun. Mobilyaların hangi ahşaptan yapıldığı hakkında satıcınızdan bilgi alın. Ceviz ve ahşap mobilyalarda uzun yıllar çatlama olmaz. Bu durum evinizde geçirdiğiniz zamanların kalitesini arttırır. Hem ahşap malzemelerin yer aldığı doğal ve ferah bir dekorasyona sahip olmak hem de renkli kişiliğinizi en iyi şekilde yansıtmak istiyorsanız boyanabilir ahşap ürünlere öncelik tanıyın. Örneğin; yemek odası takımınızdaki sandalye ayaklarını farklı renklere boyamak istiyorsanız, boya kabul eden ahşap malzemelerin kullanıldığı mobilyaları tercih edin. Gürgen ve kayın ağacından üretilen ahşap mobilyalar, kolayca boyanabilir.
  • Koltuk takımlarının ayakları, yemek odası takımları ya da orta sehpa gibi tamamlayıcı ürünlerin temizliği pratik olmalıdır. Hemen şişmeyen ahşap malzemelerden üretilmiş bir mobilya, uzun seneler yeniliğinden hiçbir şey kaybetmez. Nemli bez yardımı ile kolayca silinebilen ürünlere öncelik tanımanız durumunda ev dekorasyonunuzdaki kaliteyi de kolayca koruyabilirsiniz. Ahşap mobilyaları kimyasal içeriklere sahip ürünler ile temizlememeye özen gösterin.
  • Ahşap koltuk takımları, yemek odaları ve diğer tamamlayıcı ürünler, kullanacağınız alana uygun ölçülerde tercih edilmelidir. Salona büyük gelen ya da küçük gelen oturma grupları ve diğer mobilyalar, dekorasyonda uyumsuzluğa yol açar. Mobilya tercihinizi yapmadan önce alan ölçülerini mutlaka alın.

Ahşabın zarif sıcaklığıyla doğayı evinize taşıyacağınız birbirinden farklı tasarımları OrixHome olarak sizlere sunmaya devam ediyoruz. Birinci sınıf malzemelerin özenle seçilerek, kaliteli bir üretim sürecinden geçtiği özel tasarımlarımız ile büyük bir kitlenin hayallerini gerçekleştiriyoruz.

Listeye geri dön