Blog

Koltuk Takımı Renk ve Modellerinde Son Trendler

Salonlar, bir evin en önemli yaşam alanı olma özelliğini korumaya devam ediyor. Günün büyük bir bölümünde aktif olarak kullanılan bu alanlar, ev sahibinin kişisel zevklerini ve tarzını gözler önüne seren dekorasyonlar ile tamamlanıyor. Mobilyalardan halıya, perdelerden aksesuarlara, hatta zemin rengine kadar her detay özenle seçiliyor. Mobilya modasında yaşanan yenilikler, alternatif seçeneklerin artmasına da zemin hazırlıyor. Büyük bir kullanıcı kitlesinin ihtiyaçlarını karşıladığı gibi kaliteli yapıları ile yıllara meydan okuyor. Birbirinden çarpıcı renklerin benzersiz tasarımlara eşlik ettiği koltuk takımı modelleri ile siz de hayalinizdeki yaşam alanına hızlı bir şekilde sahip olabilir, en sevdiğiniz aksesuarlar ile dekorasyonunuzu kusursuzluğa ulaştırabilirsiniz. Peki, son trend koltuk takımı çeşitlerinde öne çıkan tasarımlar hangileridir? Koltuk takımı renkleri nasıl seçilmelidir? Yeni bir ev dekore etmeyi düşünüyorsanız ya da salon dekorasyonunuzda radikal bir değişiklik yapmayı planlıyorsanız içeriğimizin devamına göz atabilir, son trend koltuk takımları hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Zıt Renklerin Uyumu

Salon dizaynı için yeni bir fikir edinmek istiyor ancak sadeliğe bolca yer vermek istiyorsanız oturma grubunuzda zıt renklere yer verebilirsiniz. Günümüzde üretilen oturma grupları, 2 adet üçlü koltuk, 1 adet berjer ya da 1 adet üçlü koltuk, 1 adet ikili koltuk ve 1 adet berjerin yer aldığı takımlardan oluşuyor. Takım içeriğinde değişiklik yapmak ise mümkün hale geliyor. Bu sayede her kullanıcı, evine en uygun mobilyaları bir araya getirme şansı yakalıyor. Koltuk takımı modellerinde iç açıcı bir etkiye sahip; beyaz, krem, bej ve gri tonları, sade bir dekorasyon hayal edenlerin ilk tercihleri arasında oluyor. Özellikle beyaz ya da krem rengine sahip koltuk takımı çeşitleri, siyah renkli kırlentler ile tamamlanarak dekorasyonda zıt renklerin gücü ortaya çıkarılıyor. Kırlent kullanmak istemeyen kullanıcılar ise takımdaki bir koltuk modelini zıt renklerden yana kullanmayı tercih ediyor. Böylece hem sade bir yaşam alanı düzenleniyor hem de renk dengesi korunuyor. Eğer mobilyanızın açık tonlarda tek renk olmasını istiyorsanız sizler için birkaç küçük tüyomuz var. Salondaki tüm mobilyalar açık renk ise halı seçiminizi canlı bir renk tercih edebilir, aynı renk tonunda birkaç aksesuara da yer açabilirsiniz.

Ton Sür Ton Tekniği İle Ferah Salonlar

Modern koltuk takımlarında her yıl farklı tasarımlar ön plana çıkıyor. Göz dolduran birbirinden şık tasarımlar, iskelet yapıları sayesinde hem kaliteyi hem de konforu evinize taşıyor. Yeni bir salon dekorasyonu için modern koltuk takımı modellerini ton sür ton tekniğine uygun şekilde tercih edebilirsiniz. Ton sür ton, aynı rengin 3 farklı tonuna yer verebileceğiniz bir dekorasyon hayata geçirmektir. Örneğin; oturma grubunuzu son dönemin en popüler renklerinden biri olan griyi tercih edebilir, grinin farklı 3 tonunu duvarlarda, perdelerde ya da duvar aksesurlarında kullanabilirsiniz. Kahverengi tonları ise bu tekniğin en temel renkleridir. Üstelik kahverengi tonları, son yıllarda olduğu gibi bu yıl da popülerliğini korumaya devam ediyor. Ton sür ton tekniğinin en güzel yanı, geniş bir renk aralığının kolayca kullanılıyor olmasıdır. Hatta pastel renklerden biri de ana renk olarak tercih edilebilir. Kısacası renk sınırlaması yapılmaz. Bu teknik, minimalist salon dekorasyonlarında sık sık kullanılmaktadır. Daha az eşya ile daha fazla konfor alanı yaratmak istiyorsanız dekorasyonunuzu ton sür ton tekniği ile şekillendirebilirsiniz.

Koltuk Takımı Modellerinde Birbirinden Şık Tasarımlar

Salon ve oturma odası dekorasyonlarında önemli bir yere sahip olan koltuk takımlarında her yıl olduğu gibi bu yıl da konfor ön planda. Yumuşak hatların hakim olduğu son trend oturma grupları, birbirinden farklı kombinasyon seçenekleri sunuyor. Fonksiyonelliğin arttırıldığı mobilyalarda yerden yüksek ve yere yakın ayak seçenekleri yer alıyor. Modern çizgilerin ağırlıkta olduğu modellerin yanı sıra klasik tarzdan vazgeçemeyenler için de sayısız alternatif bulunuyor. Eğer geçmişin izlerini modern esintiler ile harmanlamak istiyorsanız klasik koltuk takımlarına ya da chesterfield oturma gruplarına şans verebilirsiniz. Özellikle chester koltuk takımı modelleri, son dönemin popüler mobilyaları arasındaki yerini korumaya devam ediyor. Yeni evli çiftler tarafından da yoğun ilgi gören özel tasarımlardır. Son trend mobilyaların kumaş seçeneklerinde büyük bir artış meydana geldi. Klasik ve modern başta olmak üzere tüm koltuk modellerinde; şönil, nubuk, keten, kadife, tay tüyü, deri gibi pek çok kumaş alternatiflerinden dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Kumaşların kolay silinebilir olması ve leke tutmaması, kullanıcıların tercihlerini etkiliyor. Eviniz için son trend koltuk takımı tercihinde bulunurken, mobilyanın üretiminde kullanılan malzemelere özen gösterin. Mobilyanın hangi malzemelerden üretildiği, kalitesini doğrudan etkiler ve eviniz için iyi bir yatırım yapmanıza olanak sağlar. OrixHome ailesi olarak birbirinden şık, kaliteli ve özel tasarımları sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Yüksek kalite standartlarının büyük bir konfor ile taçlandığı koltuk takımı modellerimiz ile hayallerinizin ötesinde bir yaşam alanına sahip olabilirsiniz.  

Listeye geri dön