Blog

Konfor ve Kaliteyi Evinize Taşıyın: Koltuk Takımı Modelleri

Koltuk takımları, salon dekorasyonlarında söz sahibi olan en önemli mobilyalardır. Ev sahibinin ruhunu ve kişiliğini yansıtabileceği sayısız seçeneğin yer aldığı koltuk takımı modelleri, modern mobilya modasının son trendlerine göre şekillenmeye devam ediyor. Her yıl yenilenen tasarımlar, farklı fonksiyonel özellikler ile destekleniyor ve her kullanıcının ihtiyaçlarına hızla cevap veriyor. Sağlam bir iskelet yapısına sahip, kaliteli malzemeler ile desteklenen oturma gruplarının verdiği konfor, yaşam alanlarındaki rahatlığı ön plana çıkarır ve uzun vadeli bir deneyimi evinize taşır. Koltuk takımlarından beklenen en önemli özelliklerden biri de kumaş yapısıdır. Kumaşlar, koltuk tasarımını belirli ölçüde gözler önüne serse de yapısal olarak dayanıklılığı önemlidir. Kısacası her detayı özenle düşünülmüş ve kullanmaktan keyif alacağın pek çok alternatifi rahatlıkla değerlendirebilir, yeni dekorasyon fikrini hızlı bir şekilde hayata geçirebilirsin. Salon dekorasyonunda zamansız bir etki bırakmak istiyor musun? Yıllardır kullandığın salon tasarımını daha şık ya da daha sade unsurlar ile baştan yaratmaya mı ihtiyacın var? Hayata geçirmek istediğin dekorasyon unsurlarında neler olması gerektiğine karar vermek için en doğru soruları cevaplamanın vakti geldi. OrixHome’un birbirinden şık ve kaliteli oturma grupları ile hayallerinin çok ötesinde bir salon dekorasyonuna hemen sahip olabilirsin. 

Şıklığı Yakalayacağınız En İdeal Koltuk Takımı Modelleri

Hayatının her noktasında şık detayları görmek hoşuna gidiyorsa içindeki gerçek seni yansıtacağın birbirinden şık oturma gruplarını değerlendirebilirsin. Hem ihtişamlı hem de konforun üst düzeyde olduğu salon dekorasyonları için tercih edilebilecek en ideal mobilyalardan biri chester koltuk takımlarıdır. Geçmişin günümüz modası ile harmanlandığı chesterfield koltuk takımı modellerinin çıkış noktası, iş adamları ve politikacılardır. 1600’lü yıllarda iş adamları için hem konforlu hem de kıyafetlerinin kırışmayacağı ideal bir oturma alanı olarak üretilen bu özel tasarımlar, günümüzdeki popülerliğini hâlâ koruyor. Hatta son dönemlerde yeni evli çiftlerin en çok tercih ettiği mobilyalar arasında olmaya devam ediyor. Kapitone düğmeli sırt ve kol detayları ile şıklığın gözler önüne serildiği chester koltuk modelleri, farklı renk ve kumaş seçeneklerine sahip. Geniş yelpazesi sayesinde her kullanıcı için yeni bir hikâye yazmaya hazır. Şıklığı, mobilya seçimine yansıtmak için en ideal oturma gruplarından bir diğeri ise klasik koltuk takımlarıdır. Klasik çizgilerin göz alıcı detaylar ile taçlandığı oturma gruplarını son trend salon dekorasyonlarında sık sık görmek mümkün. Üstelik istenilen her ihtiyaca uygun bir model bulmak da oldukça kolay. Seçimini iyi belirle ve seni yansıtan özel bir koltuk takımı modeli ile yaşam alanına ruhunu yansıt.

Sade Salon Dekorasyonu İçin Modern Köşe Koltuklar

Köşe koltuk takımları, modern mobilya modasını yansıtan birbirinden farklı tasarımları ile yeni kullanıcılarını bekliyor. Yaşam alanında sakinlik, sadelik ve zarafet istiyorsan köşe koltuk modellerini tercih edebilirsin. Köşe koltuklar, farklı modüler parçaları ile hem geniş hem de dar salonlar için ideal bir kullanım sunuyor. Sipariş sırasında salon ya da oturma odası ölçülerine uygun şekilde karar verebileceğin köşe oturma grupları, fonksiyonel kullanımı sayesinde büyük bir kitlenin de ilk tercihleri arasında olan özel mobilyalardır. Sehpa modülleri, dinlenme modülleri ile zenginleşen ve tek bir hareket ile ekstra yatak olabilen bu tasarımlar, teknolojinin gelişmesi ile artık daha konforlu bir kullanım sunuyor. Konforuna düşkün bir kullanıcıysan; bluetooth, ses sistemi ve şarj girişli modellere öncelik tanıyabilirsin. Ayrıca renk ve kumaş alternatiflerinden dilediğini tercih etme özgürlüğüne sahipsin.

Koltuk Takımı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

  • Koltuk takımları, maalesef ki sürekli değişen mobilyalar değildir. Seçim aşamasında ayrı bir özen ister. Salon dekorasyonunu uzun vadeli kullanmak için kaliteli malzemelerden üretilmiş ve sağlıklı maddelerin kullanıldığı bir seçim yapmalısın. 
  • Oturum minderinin kalitesi, oturma grubunun ömrünü belirleyen en önemli faktörlerden biridir. Minderin DNS değerinin aralığı ve sünger kalitesi hakkında bilgi sahibi olmadan mobilya tercihinde bulunma! Aksi halde konforuna hitap etmeyen bir seçim yapmış olmanın üzücü sonucu ile karşı karşıya kalabilirsin.
  • Kumaşlar, koltuk takımı modellerinin tarzını ve tasarımını doğrudan etkiler. Sürekli temas edilen ilk nokta olması nedeniyle kumaş kalitesine özen göster. Sürekli bir şeyler atıştırırken koltukta oturup, tv izlemeye bayılıyorsan bir şeylerin dökülme ihtimali ile sık sık karşılaşabilirsin. Kumaşın leke tutmaması ve hemen silinebilir olması bu noktada oldukça önemlidir. 
  • Salon ölçülerine göre yapılan mobilya seçimleri, senelerce kullanmaktan keyif alacağın bir yaşam alanına sahip olmanı kolaylaştırır. Tercih ettiğin mobilyalar, her ne kadar tarzına hitap etse de salona büyük ya da küçük gelen bir mobilya seçmek, estetik açıdan kötü bir görünüme sebebiyet verebilir. Alışveriş sırasında koltuk takımını kullanacağın alanı mutlaka ölçmelisin. Koltuk takımlarında yer alan parçaları sipariş sırasında değiştirme imkânın bulunuyor. Bu noktada karar vermen gereken ilk aşama, salona uygun bir takım kombinasyonu seçiminde bulunman olacak. 
Listeye geri dön