Blog

Zıt Tonların Uyumlu Kontrastıyla Yaşam Alanlarınıza Enerji Kazandırın!

Renk kombinasyonu, ev dekorasyonlarının tarzını belirleyen başlıca unsurlardan biridir. Renk tonunun karşı tarafa yansıttığı enerji, ev sahibinin tarzı hakkında bilgi veren önemli bir noktadır. İç mekanda yer alan mobilyaların kalitesi ve tasarımı kadar hangi renk ile kombinlendiği ve mobilya renklerinin hangi tonlardaki yardımcı ürünler ile harmanlandığı oldukça önemlidir. Yakın bir zamanda yeni mobilyalar ile evinize hareketlilik kazandırmak istiyorsanız en doğru renkleri bir araya getirerek şık bir yaşam alanı dekore edebilirsiniz. Mutfak, salon, yatak odası ve oturma odası için düzenleyeceğiniz alanlarda OrixHome farkını yansıtmak istiyorsanız içeriğimizin devamına göz atabilirsiniz.

Zıt Tonlardaki Mobilyalar İle Enerjik Bir Konsept Yaratılır!

Zevkler ve renkler tartışılmaz iki konudur ve her ikisi de birbirini her konuda tamamlayan önemli unsurlardır. Söz konusu ev dekorasyonu olduğunda ise daha fazla dikkat gerektiren noktalara dönüşür. Evinizde yapacağınız en ufak değişiklik, küçük bir dokunuş, farklı bir renk tonu; mevcut dekorasyonda derin izler de bırakabilir, ortamı daha karmaşık duruma da getirebilir. Doğru renk tonları ile yapılan her dekorasyon ise uzun vadede kullanmaktan keyif veren alanlara dönüşür. Zıt tonlara yer vermek, son yıllarda ev dekorasyonlarında sık sık kullanılan bir yöntemdir. 

Modern koltuk takımları ya da köşe koltuk takımları düz renk kumaşlar ile döşenerek sade ve minimalist alanlardaki yerini almaya devam ediyor. Aynı modelleri beğenip, daha hareketli ve daha şık bir ortam yaratmak isteyenler ise koltuk modelinde zıt renklere yer vererek, içindeki enerjiyi evine yansıtmayı tercih ediyor. Peki, zıt tonları harmanlamanın en iyi yolları nelerdir? Öncelikle düz ve sade bir koltuk takımınız bulunuyorsa renkli kırlentler ile yaşam alanınızda daha önce hiç yakalayamadığınız bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Yeni bir koltuk takımı almak isteyen kullanıcılar ise son trend renkler ile harmanlanan modellere öncelik tanıyarak, dekorasyonun en başından doğru bir yol izleyebilir. OrixHome olarak sizlere sunduğumuz Carla Koltuk Takımı; 1 adet üçlü koltuk, 1 adet dörtlü koltuk ve 1 adet berjer ile son dönemin en çok tercih edilen modellerinden biridir. Renk kombinasyonu açısından ise aradığınız etkiyi evinize taşır. Zıt renklerin birlikte kullanıldığı bir tasarım olmasından dolayı karşı konulmaz enerjisi ile dikkatleri üzerine çeker. Tek renk bir mobilya ile evini yenilemek isteyenler ise mobilya modasının son trendlerini en iyi şekilde yansıtan Vento Köşe Takımı ile stil sahibi bir dekorasyona kavuşabilir. Vento, doğadan aldığımız ilhamla tasarlanmış şık bir mobilya takımıdır. Bu özel tasarımın sadeliğini ve doğallığını daha görünür kılmak için zıt tonlardaki aksesuarlara evinizde yer açabilir, gören herkesin beğenisini kazanan bir iç mekana sahip olabilirsiniz.

Yaşam alanı dekore ederken zıt renklerin gücünü kullanmak için küçük püf noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Alanda çok fazla zıt renge yer vermek, karmaşık bir görünüme sebebiyet verebilir. Küçük dokunuşlar ile dekorasyonu kusursuz bir şekilde tamamlamak için aradaki ince çizgiyi dengede tutmak gerekir. Sade, açık renk mobilyaların yer aldığı bir ortam, renkli bir tablo ile ya da şık bir vazo ile harmanlanabilir. Birden fazla zıt renk yerine tek bir zıt tona yer açmak, yapılabilecek en doğru seçim olacaktır. Bej, krem ve beyaz gibi açık tonlardaki mobilyalar; kırmızı, siyah, hardal ya da mavi renk tonlarından biri ile kolayca dengelenebilir. Kullandığınız zıt renkler, evinizde vurgulamak istediğiniz odak noktaları daha görünür kılacaktır. Konforlu, kaliteli ve enerji dolu bir yaşam alanı dekore etmek istiyorsanız OrixHome olarak sizlere sunduğumuz son trend mobilyalara göz atabilirsiniz.

Listeye geri dön